AKTUALNOŚCI - przedszkole-teczowe.pl

Nowe, bezpłatne miejsca w żłobku !!!
UWAGA !!! W nowo pobudowanym Tęczowym Żłobku przy ul Szkolnej 1  rozpoczynamy nabór do dwóch bezpłatnych grup żłobkowych  w tym jednej grupy integracyjnej dla dzieci z niepełnosprawnościami.

„Nowe miejsca w żłobku w Poddębicach” – projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020  Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi do 3 lat .  Projekt realizowany będzie od 1 maja 2019r. do 31 grudnia 2020r.
Zapraszamy rodziców o zgłaszanie się  do siedziby naszej placówki!
Nabór do Tęczowego Przedszkola na rok 2019/2020
Od lutego we wszystkich placówkach Tęczowego Przedszkola dzieci będą uczestniczyły w zajęciach KYNOTERAPII
MALUCH+ EDYCJA 2019
ZEBRANIE Z RODZICAMI
SZANOWNI RODZICE :)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZEBRANIE PODSUMOWUJĄCE I SEMESTR PRACY W ROKU PRZEDSZKOLNYM 2018/2019, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ:
26 LUTEGO (WTOREK) GODZ.16.30 -PRZEDSZKOLE UL. BACZYŃSKIEGO,
27 LUTEGO (ŚRODA) GODZ. 16.00   - PRZEDSZKOLE UL. SZKOLNA.
BARDZO PROSIMY O OBECNOŚĆ
Język angielski w naszym przedszkolu
W tym roku szkolnym zajęcia z języka nowożytnego prowadzi p. Emilka,
która posiada wykształcenie z wychowania przedszkolnego z językiem angielskim.

J. ANGIELSKI : z podziałem na grupy wiekowe
    • ul. Baczyńskiego: PONIEDZIAŁEK godz. 09.30-10.30 PIĄTEK 9.30-10.00
    • ul. Szkolna:  PONIEDZIAŁEK godz. 10.40-12.05
PIĄTEK 10.10-11.10
    • ul. Rzeczna Uniejów: WTOREK godz. 13.00
Ciocia logopedka Ola, która ćwiczy nie tylko wymowę...
Dla przypomnienia w naszym przedszkolu pracuje też ciocia logopedka Ola, która ćwiczy nie tylko wymowę i poprawne nazewnictwo, ale też masuje nasze dzieci. Dodatkowo zawsze ma ze sobą fajne gry uwielbiane przez dzieci.
Dzień Pluszowego Misia - ul. Baczyńskiego 20

Dziś w naszym Przedszkolu przy ulicy Baczyńskiego świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyniosło swojego pluszowego ulubieńca, przedstawiło go i opowiedziało o nim. Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, a także uczestniczyły w pogadance na temat znanych bajkowych misiów. Było oczywiście dużo zadań, zabaw, wesołych tańców z misiami przy muzyce oraz prac plastycznych. Chętne dzieci smakowały również największy misiowy przysmak - słodki miodzik. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało dyplom i medal Przyjaciela Pluszowego Misia.

Opłaty w Tęczowym Przedszkolu wynoszą:
CZESNE od 100zł + POSIŁKI  -  szczegóły w biurze
Dni Otwarte - Zapraszamy
W dniach 23,29,30,31 w godz. 10.00 11.30 odbędą się Dni Otwarte dla dzieci z ul. Baczyńskiego i z ul Szkolnej.

Nowe dzieci, które od września staną się żłobkowiczami i przedszkolakami będą mogły wraz z rodzicami zobaczyć jak wygląda przedszkole i oswoić się z nową rzeczywistością, rodzice mogą w tym czasie obejrzeć sale edukacyjne, pobyć z dzieckiem w nowym miejscu czy zadać pytania kadrze nauczycielskiej. Będą wspólne gry i zabawy z dziećmi które uczęszczają do przedszkola i żłobka już od jakiegoś czasu. Takie dni pomagają w adaptacji młodego kandydata w pierwszych dniach września.

Co ponadto?   :)))

23 sierpnia
10.30, - ul SZKOLNA; 12.30 - ul. BACZYŃSKIEGO
odbędzie się pokaz PRZEDSZKOLIADY promujący zajęcia ruchowe które od nowego roku będą na stałe w ofercie Tęczowego Przedszkola- zajęcia zapewnieniom dzieciom rozrywkę i edukację ruchową. Program zajęć Przedszkoliady jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków pod względem fizycznym i motorycznym.

31 sierpnia 11.00 – pokaz Karate (ul. BACZYŃSKIEGO)
-poprowadzi dwukrotna Mistrzyni Świata i wielokrotna Mistrzyni Europy –MAJA OSTROWSKA, Wschodnie sztuki walki takie jak karate to dobry pomysł na sport dla dzieci. Karate dla dzieci to nie tylko poprawa ich kondycji i koordynacji ruchowej czy możliwość spotkania się z rówieśnikami i zabawy w grupie. To także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Karate uczy dojrzałości i skupienia. Oprócz tego, trenowanie karate i zdobywanie nowych stopni to dla dziecka „trening” stopniowego i wytrwałego dążenia do realizacji swoich celów.

31 sierpnia - ul. SZKOLNA
– odbędą się zajęcia CAPOEIRA, które doskonale kształtują u dzieci równowagę, poczucie rytmu i koordynację ruchową.
W odróżnieniu od klasycznych sztuk walki, gdzie harmonię uzyskuje się przez wyciszenie, uprawianie Capoeira niesie ze sobą ogromny potencjał radości i słonecznego brazylijskiego temperamentu.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!